ژنراتور چیست؟همه چیز در مورد ژنراتور-شرکت فنی مهندسی آسان ژنراتور دانیال(دانش بنیان)

شرکت فنی مهندسی آسان ژنراتور دانیال(دانش بنیان)

ژنراتور چیست؟همه چیز در مورد ژنراتور

ژنراتور چیست؟همه چیز در مورد ژنراتور

ژنراتور چگونه کار می کند؟ عیب یابی ژنراتور چگونه است؟طرز کار ژنراتور-تعمیرات ژنراتور-ساختار ژنراتور-ژنراتور چیست pdf-کاربرد ژنراتور-ژنراتور کوچک-ژنراتور سه فاز

آموزش ژنراتور استامفورد(جهت تعمیرات  ژنراتور و یا کلاسهای آموزشی دیزل ژنراتور با شرکت آسان ژنراتور تماس بگیرید.) 

جهت محاسبه ظرفیت دیزل ژنراتور مورد نیاز توسط نرم افزار کلیک کنید.

در این مقاله سعی در معرفی و آموزش انواع ژنراتور علی الخصوص ژنراتورهای استامفورد و همچنین عیب یابی ، طرز تشخیص اصلی بودن ژنراتور استامفورد و انتخاب رگولاتور ولتاژ یا avr مناسب جهت هر مدل ژنراتور می باشد. البته ساختار اصلی همه انواع ژنراتورها شبیه به یکدیگر می باشد و این اطلاعات را میتوان به سایر ژنراتورها بسط داد. ژنراتورها در گذشته جهت ایجاد سیگنال تحریک (برق DC مورد نیاز روتور) از ذغال استفاده میکردند. ولی دو عیب دارند:

عیب ژنراتورهای ذغالی و مزیت ژنراتور اکسایتری یا براشلس چیست؟

ذغال مرتبا تحلیل میرود و به حدود 2 میلیمتر که برسد باید تعویض شود ولی ژنراتورهای اکسایتری بوسیله القای ولتاژ ، ذغال ندارند.

جریان تحریک ژنراتورهای ذغالی بسیار زیاد است. لذا بخش کنترلر ولتاژ بخش زیادی از جریان خروجی را صرف ایجاد میدان مغناطیسی خود ژنراتور میکند.

AVR این ژنراتورها معمولا بزرگ و بعضا گران(به غیر از رگولاتورهای ما) میباشند.

ژنراتور از چند بخش تشکیل می شود که به تفصیل در مورد آنها می پردازیم:

جهت عیب یابی ژنراتور لازم است از طرز کار ژنراتور و ساختار ژنراتور اطلاعات کسب کنیم:

اجزای داخلی ژنراتور استامفورد STAMFORD GENERATOR

  • روتور و استاتور اصلی ژنراتور: وظیفه این بخش تولید و تامین برق سه فاز خروجی می باشد. ولتاژ فاز به فاز خروجی معمولا 400 ولت موثر متناوب و ولتاژ فاز به نول 220 ولت موثر می باشد.
  • روتور و استاتور تحریک یا اکسایتر ژنراتور: روتور اکسایتر از دو بخش مثبت و منفی تشکیل می شود که هر قسمت بوسیله سه عدد دیود ، وظیفه تولید جریان dc مثبت و منفی را دارند. این ولتاژ با اعمال به روتور اصلی عمل تحریک سیم پیچ اصلی و القای ولتاژ الکتریکی برای خروجی ژنراتور را بعهده دارد.
  • Avr: ای وی آر (avr) یا رگولاتور ولتاژ وظیفه تولید برق dc مورد نیاز برای اکسایتر یا سیم پیچ تحریک را بعهده دارد. ای وی آر (avr) از برق خروجی ژنراتور تغذیه میشود . در ابتدا به نظر میرسد ولتاژ خروجی ژنراتور صفر است پس چگونه ای وی آر (avr) تغذیه می شود؟! ژنراتور بخاطر وجود پسماند مغناطیسی سیم پیچها در حد چند ولت ولتاژ در خروجی دارد لذا ای وی آر (avr) از همین ولتاژ بوسیله یک حلقه فیدبک مثبت ولتاژ ژنراتور را بالا می آورد سپس حلقه فیدبک ای وی آر (avr) منفی می شود و ولتاژ خروجی را بر روی 400 ولت یا مقدار تنظیم شده فیکس میکند. ولتاژ خروجی ای وی آر حدود 12 ولت dc می باشد.لذا میتوان بوسیله باتری نیز این ولتاژ را تنظیم کرد. ولی نکته قابل تامل این است که ای وی آر (avr) وظیفه رگوله کردن ولتاژ خروجی را بعهده دارد تا در بارهای خروجی متغیر و دور ها یا فرکانس های مختلف دیزل ژنراتور ولتاژ خروجی ژنراتور تغیر نکند. ای وی آر (avr) برای هر نوع ژنراتور بخاطر جریان های تحریک متفاوت مورد نیاز ژنراتور متفاوت می باشد. همچنین مدل ای وی آر (avr) یا رگولاتور ولتاژ برای کاربردهای مختلف ، متفاوت می باشد. در ادامه انواع ای وی آر (avr)  برای مدل های مختلف ژنراتور معرفی می شود. جهت مشاوره و خرید با شرکت آسان ژنراتور دانیال تماس بگیرید.
  • فن تهویه  : این قسمت بمنظور تهویه و هوای داخل ژنراتور و خنک سازی سیم پیچ های ژنراتور تعبیه شده است.
  • دیسکت های کوپلینگ: صفحاتی دایره ای شکل می باشند که به منظور اتصال یا کوپلینگ به موتور ، روی فلایویل موتور دیزل ژنراتور پیچ می شوند. لذا با روشن شدن موتور ، ژنراتور نیز به حرکت در می آید.

آیا میخواهید شغلی با درآمد عالی کسب کنید جهت اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

عملکرد یا طرز کار ژنراتور:

همانگونه که در عکس زیر مشاهده می کنید ژنراتور از دو بخش ثابت و متحرک تشکیل می شود. سیم پیچ هایی که روی قسمت های ثابت ژنراتور نصب شده اند استاتور و سیم پیچ هایی که بر روی قسمت های متحرک پیچیده شده اند روتور نامیده می شوند. استاتور اصلی (main generator) سیم پیچی می باشد که برق خروجی را بوسیله قسمت روتور تولید می کند و جریان خروجی از این بخش عبور میکند. روتور این قسمت عمل آهن ربای الکترومغناطیسی را انجام میدهد لذا روتور با ایجاد میدان الکترو مغناطیسی باعث القای ولتاژ متناوب بر روی استاتور می شود.استاتور از سه سیم پیچ تشکیل شده است که یک سر آنها به یکدیگر و سرهای دیگر آنها به ترمینالهای خروجی ژنراتور متصل می باشند. همانگونه که میدانیم آهنربای الکترو مغناطییسی به جریان برق مستقیم یا dc نیاز دارد پس برق روتور اصلی از روتور تحریک یا اکسایتر تامین می شود. جریان خروجی روتور اکسایتر بوسیله القای میدان الکترو مغناطیسی تولیدی استاتور اکسایتر  بوجود می آید که بوسیله یک پل دیودی (پس از یکسو سازی) به روتور اصلی اعمال می گردد. جریان مستقیم یا dc استاتور اکسایتر نیز بوسیله avr تامین می گردد. برق ورودی avr نیز از ترمینال های خروجی یا استاتور اصلی تامین میگردد. لذا این چرخه طبیعی همیشه در جریان است و رگولاتور ولتاژ یا avr با تغییر جریان خروجی خود ، ولتاژ خروجی ژنراتور را کنترل میکند. ساختمان داخلی ژنراتور عملکرد ژنراتور اجزای داخلی ژنراتور استامفورد STAMFORD GENERATOR

ژنراتور براشلس (BRUSHLESS) چیست؟ منظور از براشلس بدون ذغال است.

تذکر هایی در باب استفاده صحیح از ژنراتور :

  • باید در انتخاب ژنراتور مورد نیاز برای دیزل ژنراتور دقت کرد تا توان خروجی ژنراتور از توان نامی موتور دیزل ژنراتور پایین تر باشد چون بخشی از توان خروجی موتور دیزل ژنراتور تلف می شود. البته در دیزل ژنراتورهای مجهز به کامپیوتر (ecu) این مشکل کمتر به چشم می خورد مخصوصا در موتورهای جدید ولوو ولی با این حال برای افزایش عمر دیزل ژنراتور باید این نکته را مد نظر قرار داد.
  • توجه شود که بانک های خازنی هنگام استفاده از دیزل ژنراتور باید از سرویس خارج شوند وگرنه برگشت جریان موجب آسیب رساندن به ژنراتور می شود.
  • به هیچ عنوان ژنراتور را زیر بار خاموش و روشن نکنید وگرنه ژنراتور آسیب خواهد دید. لذا در خروجی ژنراتور در صورتی که از تابلو برق اتوماتیک استفاده نمی شود از بریکر استفاده شود و پس از روشن نمودن دیزل ژنراتور و گرم شدن آن بریکر را وصل نمایید و قبل از خاموش کردن دیزل ژنراتور ابتدا بریکر مربوطه را قطع نمایید تا بار از روی ژنراتور برداشته شود و پس از خنک شدن دیزل ژنراتور آنرا خاموش کنید.

عیب یابی ژنراتور:

اگر ولتاژ خروجی ژنراتور صفر ولت است احتمالا اکسایتر سوخته است لذا قبل از هر کاری avr و دیود های اکسایتر را چک کنید.

اگر ولتاژ خروجی ژنراتور در حد چند ولت بود احتمالا avr سوخته است. ژنراتور را روشن کنید و بوسیله یک عدد باتری ولتاژ 12 ولت را به دو سر اکسایتر اعمال کنید اگر ولتاژ خروجی حدود 400 ولت شد ژنراتور سالم است لذا avr را تعویض کنید.

اگر ولتاژ خروجی ژنراتور در حد چند ده ولت بود به احتمال قوی دیود های اکسایتر سوخته است ابتدا آنها را چک کنید سپس اقدام به تنظیم ولتاژ بوسیله avr کنید.

تذکر: در هر مورد توجه کنید که پس از رفع مشکل و اعمال بار بر روی ژنراتور به  سرعت بار را از روی ژنراتور بردارید و دمای سیم پیچ اکسایتر و دیودها را اندازه گیری کنید و مطمان شوید که مشکل دیگری وجود ندارد. بعضی از افراد بدون توجه به علت افت ولتاژ خروجی ژنراتور اقدام به جبران افت ولتاژ بوسیله avr میکنند که این باعث می شود ، پس از اعمال بار بر روی ژنراتور ،  ژنراتور شروع به دود کردن کند که در خوشبینانه ترین حالت دیود های اکسایتر ژنراتور سوخته است.

داخل ژنراتور استمفورد ساختمان داخلی ژنراتور عملکرد ژنراتور اجزای داخلی ژنراتور استامفورد STAMFORD GENERATOR

تشخیص اصل و تقلبی بودن ژنراتور استامفورد (طریقه تشخیص ژنراتور اصلی از چینی):

جهت استعلام اصل بودن ژنراتور استامفورد به سایت http://stamford.isvalid.us/ مراجعه نمایید و کد موجود بر روی هولوگرام ژنراتور را در قسمت مربوطه وارد نمایید. در صورت اصل نبودن ژنراتور کلمه Invalid نمایش داده می شود.

جهت استعلام اصل بودن ژنراتور استامفورد STAMFORD

همانگونه که در تصویر زیر مشخص است به هولوگرام سه بعدی ژنراتور نگاه کنید. با حرکت دادن سر نقاطی کنار کلمه stamford ظاهر میگردند به این صورت که یک نقطه در سمت چپ ، دو نقطه سمت راست ، سه نقطه سمت بالا و چهار نقطه سفید رنگ ، در پایین کلمه stamford نقش می بندند.

هولوگرام ژنراتور استمفورد جهت استعلام اصل بودن ژنراتور استامفورد STAMFORD

همچنین جهت تشخیص اصل بودن ژنراتور استامفورد یا استمفورد میتوان به ظاهر آن دقت کرد. درب ژنراتور های اصلی بصورت پرس شده بهمراه کلمه stamford برجسته ساخته شده است ولی لبه های درب روی ژنراتور های چینی بوسیله دستگاه خم ، خمکاری و جوشکاری شده است. تراشه ژنراتورهای اصلی ضریف تر می باشد. رنگ ژنراتورهای چینی براحتی تراشیده می شود و در محیط های نم ناک زود زنگ میزند. ژنراتورهای استمفورد چینی بدلیل تراشه ضمخت سخت تر کوپله می شود و جای دست جهت بستن پیچهای کوپله کمتر دارد. شکل ظاهری محل قرار گیری مقره های ژنراتورهای اصلی با کپی متفاوت است.

جهت مطالعه ادامه مطلب کیک کنید.

کپی برداری با ذکر منبع بلا مانع است.

مارا با ذکر پیشنهادات و انتقادات خود در ارائه مطالب مفید به جامعه مهندسین یاری نمایید.

جهت آموزش مطالب زیر روی آنها کلید کنید:

آموزش تعمیرات دیزل ژنراتور کلیک

آموزش سرویس و نگهداری دیزل ژنراتور کلیک

آموزش نصب برد کنترلی plc دیزل ژنراتور

طریقه ساخت دیزل ژنراتور

تعمیرات ECU یا کامپیوتر موتور دیزل ژنراتور

تابلو برق کنترلی دیزل ژنراتور یا برق اضطراری

آموزش تعمیرات ژنراتور

آموزش موتور برق

آموزش سرویس و نگهداری دیزل ژنراتور

آموزش تبدیل موتور کامیون به دیزل ژنراتور

طریقه نصب دیزل ژنراتور

با تشکر از مطالعه شما ، شرکت آسان ژنراتور دانیال فعال در زمینه :

به روز رسانی 97/9/2

نوشته مهندس دانیال سعیدالاسلام 

داخل ژنراتور استمفورد ساختمان داخلی ژنراتور عملکرد ژنراتور اجزای داخلی ژنراتور استامفورد STAMFORD GENERATOR

Ckvhj,v ]dsj Ckvhj,v ]',ki ;hv ld;kn udf dhfd Ckvhj,v-ژنراتور چیست pdf-سیستم تحریک ژنراتور چیست-ژنراتور سه فاز چیست-ساختار ژنراتور-تحقیق در مورد ژنراتورهای برق-اکسایتر ژنراتور چیست-طرز کار دیزل ژنراتور-برق خروجی ژنراتور-تحریک ژنراتور نیروگاه-علت افت ولتاژ ژنراتور-علت سوختن دیود ژنراتور-زغال تحریک ژنراتور-ژنراتور ac-ژنراتور سنکرون-ساختمان ژنراتور-ژنراتور سنکرون مغناطیس دائم چیست-سیستم تحریک ژنراتور چیست-تحریک ژنراتور نیروگاه-سیم پیچ تحریک چیست-انواع اکسایتر-علت افت ولتاژ ژنراتور-علت سوختن دیود ژنراتور-ژنراتور سنکرون-ژنراتور ac-ژنراتور سنکرون pdf-منظور از ژنراتور سنکرون چیست-ژنراتور سنکرون مغناطیس دائم چیست-بارداری ژنراتور سنکرون-ژنراتور ac-سربندی ژنراتور-فروش ژنراتور سنکرون مغناطیس دائم-گشتاور ژنراتور سنکرون-ژنراتور سنکرون چیست-منظور از ژنراتور سنکرون چیست-ژنراتور سنکرون pdf-موتور مغناطیس دائم چیست؟-ژنراتور مغناطیس دائم چیست-بارداری ژنراتور سنکرون-راه اندازی ژنراتور سنکرون-فروش موتور مغناطیس دائم-ژنراتور-سنکرون pdf-ژنراتور سنکرون مغناطیس دائم چیست-بارداری ژنراتور سنکرون-ژنراتور ac-سربندی ژنراتور-ساختار ژنراتور-سیم پیچ ژنراتور-عملکرد نیروگاه بخار با ژنراتور سنکرون-ژنراتور چیست-طرز کار ژنراتور-ساختار ژنراتور-فروش ژنراتور dc-ولتاژ خروجی ژنراتور نیروگاه-اجزای ژنراتور-اکسایتر ژنراتور-برق خروجی ژنراتور-ولتاژ خروجی ژنراتور نیروگاه-تنظیم ولتاژ ژنراتور-علت افت ولتاژ ژنراتور-علت سوختن دیود ژنراتور-سیستم تحریک ژنراتور چیست-ژنراتور ac-انواع اکسایتر-طرز کار ژنراتور-علت سوختن-دیود ژنراتور-علت برق ندادن ژنراتور-نقشه رگولاتور ژنراتور-سیستم تحریک ژنراتور چیست-علت سوختن ژنراتور-انواع اکسایتر-ولتاژ خروجی ژنراتور نیروگاه-تنظیم کننده ولتاژ-علت افت ولتاژ ژنراتور-دیود ژنراتور سه فاز-قیمت دیود ژنراتور-علت برق ندادن ژنراتور-دیود دیزل ژنراتور-سیستم تحریک ژنراتور چیست-انواع دیود ژنراتور-ولتاژ خروجی ژنراتور نیروگاه-تحریک ژنراتور نیروگاه-سیستم تحریک ژنراتور-سیستم تحریک ژنراتور چیست-انواع اکسایتر-تجهیزات نیروگاه گازی-سیم پیچ تحریک چیست-زغال تحریک ژنراتورتاریخ ثبت نظر: 1398/05/08

Moannad
ممنون بابت اطلاعات مفید درج شده مجموعهء اکسایتر و avr کنترل ولتاژ خروجیِ ژنراتور رو بر عهده دارند اما در حین افت ولتاژ خروجی بخاطر بار مصرف کننده ،گشتاور رو دیزل چطور بصورت هوشمند تامین میکنه؟
تاریخ ثبت نظر: 1398/05/11
آسان ژنراتور (مدیریت)

اگر بار ژنراتور زیاد باشه موتور کم میاره و افت ولتاژ و دور طبیعیه ولی اگر زیاد از حد باشه مجاز نیست. موتورهایی که پمپ اونها برقیه و اکچویتور دارن کمی بهتر عمل میکنن و موتورهایی که سوزنهای اونها برقیه کمترین افت گشتاور رو دارن
تاریخ ثبت نظر: 1398/04/04

محمدیعقوب صمیم
واقعاًازمعلومات زیباتان مستفید شدم،برادرعزیزاګردرباره ژنراتور معلومات دیګری دارید به ایمل آدرس ماروان کنید
تاریخ ثبت نظر: 1398/03/24

سیدرضا
سلام یه مطلب خونوم که از ختزن نمیشود برای کاهش جریان برق در ژنراتور استفاده کرد علت عدم استفاده از خازن چیست اطلاعات وسیع میخام ولی دسترسی ندارم
تاریخ ثبت نظر: 1398/04/01
آسان ژنراتور (مدیریت)

1/5 تا 2/5 برابر بسته به نوع موتور و ژنراتور
تاریخ ثبت نظر: 1398/04/01
احمد دهقان

سلام نسبت انتخاب ژنراتور با الکترو موتور و دیزل ژنراتور را توضیح دهید
تاریخ ثبت نظر: 1398/03/25
آسان ژنراتور (مدیریت)

سلام بخاطر جریان برگشتی هست کتاب در این زمینه هست
تاریخ ثبت نظر: 1398/02/26

آرمین
سلام توضیحاتتون خیلی کاربردی بود. لطفا نحوه میگر تست گرفتن از آلترناتور را هم توضیح دهید
تاریخ ثبت نظر: 1398/02/26
آسان ژنراتور (مدیریت)

با سلام ، بوسیله میگر تست میتونید تا حد عایق سیم پیچ ولتاژ اهم متر رو بالا ببرید تا هر گونه نشتی سیم پیچ رو نشون بده. برای این کار مقاومت سیم پیچ اکسایتر و سیم پیچهای اصلی رو نسبت به بدنه اندازه گیری میکنیم که نباید راه دهند. مقاومت دو سر اکسایتر در حدود 9 اهم و مقاومت سیم پیچهای اصلی بسیار کم میباشد.
تاریخ ثبت نظر: 1398/02/20

مهدی
خروجی برق زنراتور در حد 240 ولت نشان می دهد میشه با بالا بردن دور موتور ولتاز زنراتور را تا 380 ولت رساند البته با در نظر گرفتن فرکانس ثابت 50 هرتز
تاریخ ثبت نظر: 1398/02/11

جواد
با سلام آيا براي توليد برق از ژنراتور حتما نياز است كه يك منبع ولتاژ دي سي به سيم پيچ ژنراتور بعنوان تحريك اعمال شود؟
تاریخ ثبت نظر: 1398/02/12
آسان ژنراتور (مدیریت)

سلام بله
تاریخ ثبت نظر: 1398/01/27

سیدرضا
سلام به تحریک ژنراتور برق باطری وصل کردم .خروجی فازها 145شد اگه بخام ولتاژ بره بالا باید ولتاژ تحریکو از 12بالاتر ببرم؟ رگلاتور در چه رنجی هایی ولتاژ میدهد
تاریخ ثبت نظر: 1398/01/29
آسان ژنراتور (مدیریت)

سلام ، رگولاتور ولتاژ dc خروجیشو تا حدی میبره بالا(تا 170 ولت) تا ولتاژ فاز به فاز خروجی ژنراتور 400 ولت بشه
تاریخ ثبت نظر: 1397/12/29

حمید
با درود بر شما استاد عزیز در متن فرمودید که ولتاژ تحریک تولیدی توسط AVR به مقدار 12 ولت دی سی می باشد اما در منوال ژنراتور استمفورد ذکر شده که با استفاده از یک باطری 12 ولت و اتصال به سیم یچ اکسایتر، 10 درصد ولتاژ نامی تولید می شود
تاریخ ثبت نظر: 1398/01/01
آسان ژنراتور (مدیریت)

البته مکانیزم ژنراتورهای مختلف با یکدیگر مختلف است و نیازمند ولتاژ متفاوتی جهت تحریک میباشند. در بعضی مدلها avr ممکن است تا 170 ولت ولتاژ تولید کند.
تاریخ ثبت نظر: 1397/12/05

خسرو
با سلام رو سکوی نفت کار میکنم چها رتا مولد 400 کیلو وات داریم 400 ولت میخواستم بگم میتونم نقطه نول ژنراتورها رو با یه کابل به بدنه سکو متصل کنم آخه ارت فالت ریاد داریم بخصوص رو یو پی اس ها
تاریخ ثبت نظر: 1397/12/05
آسان ژنراتور (مدیریت)

سلام خیر چون نول یو پی اس متفاوته
تاریخ ثبت نظر: 1397/11/25

میلاد تکمه چی
سلام دوستان عالی بود خیلی جامع بود دستتون درد نکنه کاشکی میشد متنو دانلود کرد و پی دی اف بود سپاس فراوان
تاریخ ثبت نظر: 1397/11/29
آسان ژنراتور (مدیریت)

با سلام و سپاس- به خاطر به روز رسانی روزانه مطالب سایت بهتر است هر روز مطالب ما را دنبال کنید.
تاریخ ثبت نظر: 1397/10/13

sajjad
سلام عالی بود ولی فایل pdt هم اگه بود عالی تر میشد
تاریخ ثبت نظر: 1397/09/03

مهدی
درود فراوان و سپاس بابت این مطلب عالی
تاریخ ثبت نظر: 1397/07/17

شهری
سلام ممنون از محبت شما-برای کارگاهم که برق سه فاز 100 امپر دارم میخواهم ژنراتور بخرم-لطفا چه نوع مدلی با چه کاوایی باید بگیرم
تاریخ ثبت نظر: 1397/07/18
آسان ژنراتور (مدیریت)

شما نیاز به دیزل ژنراتور 100 تا 300 کاوا نسبت به نوع بارتون که چقدرش موتوریه و چقدرش روشنایی نیاز دارید.
تاریخ ثبت نظر: 1397/07/16

sh.r
ممنون درود بر شمال
تاریخ ثبت نظر: 1397/07/15

عرفان حیدر
سلام نحوه سر بندی ژنراتور ها رو میخواستم بدونم روی تخته ۶ تا سر سیم هست میخواستم بدونم با یک حرکت چرخشی بدون دیزل چجوری برق بگیریم از سر سیم ها
تاریخ ثبت نظر: 1397/07/08

رضایی
بسیار عالی بود
تاریخ ثبت نظر: 1397/07/07

محسن
ممنون بابت اطلاعات مفیدتون که بدون هیچگونه چشم داشتی در اختیار دیگران گذاشتید. دمتون گرم
تاریخ ثبت نظر: 1397/07/01

حمید
سلام.علت ثابت نشدن ولتاژ توسط استابیلت چیست
تاریخ ثبت نظر: 1397/07/02
آسان ژنراتور (مدیریت)

سلام اکسایتر باید چک شود
تاریخ ثبت نظر: 1397/07/01

كياني
با سلام و تشكر از بابت اطلاعات
تاریخ ثبت نظر: 1397/06/22

mostafa
سلام.یه ژنراتور ولوو دارم .که پوسته بیرونی دینام داغ میکنه و ژنراتور از زیر بار درمیاد .دلیل داغ کردن دینام چیه ؟؟؟
تاریخ ثبت نظر: 1397/06/23
آسان ژنراتور (مدیریت)

سلام باید چک بش. احتمالا سیم پیچش نیم سوز شده
تاریخ ثبت نظر: 1397/05/31

فاضلی
سلام. ممنون میشم اگه در مورد سیم پیچی استاتور ژنراتورهای موتوربرق های بنزینی موجود در بازار مطلب بذارید بخصوص در مورد سربندی این استاتورها. ممنون
تاریخ ثبت نظر: 1397/05/12

ناصری
سلام خیلی مفید وخلاصه
تاریخ ثبت نظر: 1397/05/05

مسعود
سلام خیلی ممنون بابت اطلاعات مفید و کاربردیتون خیلی بدردم خورد،وظیفه تک تک قسمت های ژنراتور رو توضیح دادین که تو رفع ایراد خیلی کمک میکنه
تاریخ ثبت نظر: 1397/04/30

علی علی نژاد
بسیار عالی بود,اجرکم عند الله..
تاریخ ثبت نظر: 1397/04/27

سعید دهقانی
درود و سپاس از شم
تاریخ ثبت نظر: 1397/04/03

علی حصاری
سلام اطلاعات خیلی مفیدی بود از لطف شما متشکرم
تاریخ ثبت نظر: 1397/04/03

علی حصاری
سلام اطلاعات خیلی مفیدی بود از لطف شما متشکرم
تاریخ ثبت نظر: 1397/03/28

احمد
سلام بسیار عالی
تاریخ ثبت نظر: 1397/02/17

رضانکیسا
درود بسیار ..بابت مطالب تشریح مکانیسم ژنراتور خیلی تشکر دارم وامیداست در آینده ای نه چندان دور بتوانیم از محصولات شما استفاده کنیم..باتشکربسیار

ژنراتور چیست؟همه چیز در مورد ژنراتور
برچسب ها
_