فروش دیاگ انواع موتورهای دیزلی و گازسوز-شرکت فنی مهندسی آسان ژنراتور دانیال(دانش بنیان)

شرکت فنی مهندسی آسان ژنراتور دانیال(دانش بنیان)

فروش دیاگ انواع موتورهای دیزلی و گازسوز

فروش دیاگ انواع موتورهای دیزلی و گازسوز

انجام دیاگ در محل-دیاگ دیزل ژنراتور-دیاگ خودرو سنگین-دیاگ ولوو-دیاگ پرکینز-دیاگ کامینز-دیاگ کاترپیلار-دیاگ بنز-دیاگ دویتس-دیاگ دوسان-دیاگ MTU-دیاگ MAN-دیاگ دیزل

فروش انواع دیاگ موتورهای دیزلی: (جهت استعلام قیمت و خرید با ما تماس حاصل نمایید)

شرکت آسان ژنراتور دارای اکیپ سیار جهت انجام دیاگ و رفع عیب انواع دیزل ژنراتورها و تعمیرات تخصصی ecu موتورها میباشد.

دیاگ ولوو پنتا (volvo diagnostic part):

دیاگ ولوو پنتادیاگ ولوو پنتا

دیاگ کامینز (cummins diagnostic part):

 دیاگ کامینز (cummins diagnostic part)

دیاگ پرکینز (perkins diagnostic part): 

دیاگ پرکینز (perkins diagnostic part)

دیاگ کاترپیلار (caterpillar diagnostic part): 

دیاگ کاترپیلار (caterpillar diagnostic part)

دیاگ مان (man diagnostic part): 

دیاگ مان (man diagnostic part)

دیاگ بنز (benz diagnostic part): 

دیاگ بنز (benz diagnostic part)

دیاگ چیست؟

دیاگ تشکیل شده از دو بخش نرم افزار و سخت افزار

نرم فزار آن بر روی کامپیوتر نصب میگردد و سخت افزار آن ماژول ارتباطیست بین کامپیوتر و ecu یا ecm موتور دیزل.

موتورهای دیزلی که جدیدا تولید میشوند دارای ecu می باشند لذا  دارای دقت ، راندمان ، قدرت ، ضریب اطمینان و حفاظت های مکانیکال و الکتریکال و زیست محیطی بیشتری میباشند و به همین خاطر تعدد سنسورها و ورودی خروجی های آنها بیشتر میباشد. ecu وظیفه کنترل آنها را بر عهدا دارد و از روی مقادیر سنسورها متوجه وضعیت موتور میگردد که متناسب با آن مقادیر خروجی را کنترل میکند. مثلا اگر بر روی دیزل ژنراتور بار گذاشته شود ecu از روی سنسور پیکاپ متوجه افت دور موتور میگردد لذا به توربو شارژ فرمان میدهد که سریع تر گردش کند و به سوزنهای انژکتور یا شمع های موتور فرمان میدهد که بیشتر پاشش کنند یا جرقه بزنند لذا دور موتور جبران میگردد و بالعکس. به همین نحو راننده کامیون با گاز دادن ، در اصل به ecu فرمان میدهد که دور موتور را بالا ببرد یا برعکس. در این حین اگر هر اتفاقی رخ دهد و چراغهای اخطار ecu روشن شوند ، ecu خطا میزند. اگر چراغ زرد ecu روشن شود موتور خاموش نمیشود ولی اگر چراغ قرمز ecu روشن شود موتور را فورا خاموش میکند و آلارم مربوطه چشمک میزند.

بعضی مواقع معلوم نیست که ecu چه خطایی دارد و آلارم کلی به نمایش در میآید (مثلا ecu fail ) لذا در این مواقع مجبوریم که از دیاگ استفاده کنیم. دیاگ را بوسیله کابلهای ارتباطی به کانکتور ecu و به پورت لبتاب وصل میکنیم و بوسیله نرم افزارهای مربوطه متوجه نوع و محل اخطار میشویم. اگر اخطار مربوط به سنسور بود ابتدا سوکت ، وایرینگ ، ولتاژها و وضعیت سنسور را چک میکنیم سپس اقدام به تعویض آن میکنیم. پس دیاگ جزء لاینفک جهت عیب یابی و تعمیرات میباشد.

بر روی تابلوهای برق دیزل ژنراتورها معمولا بردهای کنترلی وجود دارند که بسیاری از اخطارهای دیزل ژنراتورها را نشان میدهند لذا بعضی از آن برندها مانند دیپسی و کامپ ، میتوانند بسیاری از این اخطارها را نشان دهند که خودشان بصورت یک دیاگ ضعیف عمل میکنند ولی بردهای کنترلی دیگر مانند دیتاکام به درد این کار نمیخورند و بعضا به کامپیوتر موتور نیز آسیب میرسانند.

دیاگ هر موتور دیزل ، مخصوص همان موتور میباشد و دارای پروتکل های ارتباطی مختلفی از قبیل can bus ، RS485 ، RS232 و... میباشند. ecuها نیز دارای کدهای خطای مختلفی میباشند و مقادیر تعریف شده سنسورها متفاوت میباشد لذا ecu ها را نیز نمیتوان بجای یکدیگر استفاده کرد و همچنین بردهای کنترلی که به آنها متصل میشوند نیز باید همخوانی داشته باشند.

جهت تعمیرات ecu یا ecm یا آموزش دیاگ با ما تماس حاصل نمایید.

با تشکر از مطالعه شما ، شرکت آسان ژنراتور دانیال فعال در زمینه :

به روز رسانی 98/5/27

ndh' l,j,v ndcg-ndh' ndcg Ckvhj,v