مقایسه بین ژنراتورهای اصلی ، دائم کار و استندبای-شرکت فنی مهندسی آسان ژنراتور دانیال(دانش بنیان)

شرکت فنی مهندسی آسان ژنراتور دانیال(دانش بنیان)

مقایسه بین ژنراتورهای اصلی ، دائم کار و استندبای

مقایسه و تعاریف ژنراتورهای اصلی(تامین کننده برق اصلی) یا پرایم PRIME و ژنراتورهای دائم کار یا کانتینیوز CONTINIUS و ژنراتورهای اضطراری یا استندبای STANDBY

ژنراتورهای برق را می توان به سه روش تقسیم کرد: حالت دائم کار ، اصلی یا آماده به کار.

 1. دیزل ژنراتور دائم کار یا کانتینیوز یا CONTINUS : این ژنراتور بگونه ای طراحی میشود که خاموشی آن بندرت باشد و دائما برق تولیدی خود را به مصرف کننده عرضه کند.نقشه مدار فرمان چنج اور مدار فرمان change over مدار فرمان چنج اور ژنراتور استارت اتوماتیک موتور برق چنج اور pdf تابلو ژنراتور اتوماتیک مدار چنج آور مدار چنج اور مدار فرمان ژنراتور اضطراری با اولویت برق شهر مدار فرمان change over چنج اور pdf مدار فرمان برق اضطراری اتوماتیک استارت اتوماتیک موتور برق برد کنترل دیزل ژنراتور اضطراری مدار چنج اور نقشه چنج اور مدار فرمان و قدرت راه اندازی ژنراتور اضطراری مدار فرمان ژنراتور اضطراری با اولویت برق شهر برد کنترل دیزل ژنراتور اضطراری کنترل کننده الکترونیکی ژنراتور اضطراری دیزل ژنراتور چیست تابلو ژنراتور اتوماتیک مدار فرمان چنج اور ژنراتور ژنراتور برق اضطراری ساختمان
 2. دیزل ژنراتور اصلی یا اولیه یا پرایم یا PRIME: این ژنراتور بگونه ای طراحی میشود که منبع برق اصلی مجموعه باشد که برق شهر در آن منطقه موجود  نیست مانند معادن . ساعت کار کرد آن بالاست (معمولا 8 ساعت کاری).
 3. دیزل ژنراتور اضطراری یا آماده به کار یا استند بای یا پشتیبان یا STANDBY: ژنراتورهای اضطرای در مواقعی طراحی میشوند که شبکه برق اصلی وجود داشته باشد و این ژنراتور فقط بعنوان تامین کننده برق اضطراری با ساعت کاری پایین عمل میکند. معمولا این ژنراتور کوچکتر از ژنراتورهای پرایم و دائم کار است و تامین کننده برق بخش های ضروری مصرف کننده میباشد. نقشه مدار فرمان چنج اور مدار فرمان change over مدار فرمان چنج اور ژنراتور استارت اتوماتیک موتور برق چنج اور pdf تابلو ژنراتور اتوماتیک مدار چنج آور مدار چنج اور مدار فرمان ژنراتور اضطراری با اولویت برق شهر مدار فرمان change over چنج اور pdf مدار فرمان برق اضطراری اتوماتیک استارت اتوماتیک موتور برق برد کنترل دیزل ژنراتور اضطراری مدار چنج اور نقشه چنج اور مدار فرمان و قدرت راه اندازی ژنراتور اضطراری مدار فرمان ژنراتور اضطراری با اولویت برق شهر برد کنترل دیزل ژنراتور اضطراری کنترل کننده الکترونیکی ژنراتور اضطراری دیزل ژنراتور چیست تابلو ژنراتور اتوماتیک مدار فرمان چنج اور ژنراتور ژنراتور برق اضطراری ساختمان

ژنراتورهای مداوم و اصلی (تامین کننده برق اصلی) بسیار شبیه به آنها هستند که به عنوان منبع اصلی قدرت عمل می کنند و طراحی شده اند تا به طور مداوم یا برای مدت زمان طولانی کار کنند. تفاوت عمده بین این دو این است که ژنراتورهای دائم کار طراحی شده اند که به طور مداوم با بار ثابت سازگار کار کنند در حالی که ژنراتورهای اصلی برای مدت زمان طولانی در بار متغیر طراحی شده اند. نوع دیگری از ژنراتور - آماده به کار یا اضطراری میباشد که فقط زمانی که برق شبکه برق یا منبع اصلی قدرت وجود دارد در وضعیت پشتیبان قرار دارد.

مانند یک خودرو که به طور مداوم برای ساعت های طولانی کار می کند، ژنراتورهای دائم کار یا اصلی نیز باید برای کنترل بارهای سنگین مورد حمایت قرار گیرند. علاوه بر این، این واحدها باید بتوانند اصطکاک بین قطعات متحرک را برای دوره های طولانی مدت اداره کنند و همچنین تولید گرما را کنترل کنند. این باعث می شود که ژنراتورهای اصلی گران تر از ژنراتورهای ظرفیت مشابه مورد استفاده برای ژنراتورهای پشتیبان و آماده به کار باشند.
ویژگی های متعددی وجود دارد که باید در ژنراتورهای دیزلی قدرت مداوم گنجانده شود تا بتوانند به طور موثر در طول مدت زمان طولانی کار کنند. برخی از این موارد در زیر شرح داده شده است:

(1) سیستم های خنک کننده دیزل ژنراتور

A. ژنراتورهای دائم کار یا اصلی

(i) برای موتور:
ژنراتورهای اصلی معمولا یک سیستم خنک کننده بزرگ دارند. احتراق سوخت مداوم در موتور باعث ایجاد مقدار زیادی گرما می شود. برای جلوگیری از افزایش دمای اجتناب ناپذیر، این گرما باید به وسیله ای حذف شود. موتورها اغلب با گردش آب خنک کننده در یک رادیاتور در اطراف موتور سرد می شوند. آب در گردش گرما را از موتور جذب می کند و به وسیله ی یک رادیاتور بزرگ با یک فن خنک می شود. یک سیستم خنک کننده نیز برای خنک کردن روغن موتور لازم است. در ژنراتورهای صنعتی بسیار بزرگ (2250 کیلو وات و بالاتر)، یک برج خنک کننده یا دیگر سیستم های دقیق مورد نیاز است.

(ii) برای ژنراتور:
در ژنراتور نیز به علت جریان مداوم جریان الکتریکی از طریق سیم پیچ های آن ، به افزایش دما می انجامد. بنابراين، نياز به جابجايي سنگين است. ژنراتور به طور مداوم برای تامین منبع برق بدون وقفه عمل می کند. بنابراین، زمان خنک کننده خاصی وجود ندارد که می تواند  به طور طبیعی خنک شود. سیستم خنک کننده معمولا افزایش دما را به دمای 105 درجه سانتیگراد محدود می کند.

B. ژنراتورهای اضطراری

i برای موتور:

در ژنراتورهای اضطراری ساعت کاری کمتر به آنها دو مزیت نسبت به ژنراتورهای دائم کار می دهد. در حالت آماده به کار این ژنراتورها به طور طبیعی خنک می شوند. همچنین، شما می توانید فعالیت های تعمیر و نگهداری را در ژنراتور های آماده به کار بدون وقفه برق انجام دهید. بنابراین، این واحدها به برخی از ویژگی های دقیق تر و قوی تر نسبت به ژنراتورهای دیزلی دائم کار نیاز ندارند.

ii برای ژنراتور:
ژنراتورها می توانند دمای بالا را برای دوره های کوتاه مدت، اما نه به طور مداوم تحمل کنند. به همین دلیل، ژنراتورهای برق متناوب آمادگی مواجهه طولانی مدت با درجه حرارت بالا را ندارند. این اختلاف محدودیت دما نیاز به سیم پیچ های متفاوت دارد تا عایق های مختلف برای واحد های اصلی / دائم کار در مقابل واحدهای آماده به کار داشته باشد.

(2) فیلتر هوای دیزل ژنراتور:
احتراق سوخت در موتور در صورت وجود هوا اتفاق می افتد. وجود گرد و غبار یا هر ذره دیگر در هوا ، موتور را مسدود خواهد کرد. از آنجا که یک ژنراتور اصلی معمولا طولانی کار می کند، ممکن است به طور متناوب به تمیز کردن قطعات داخلی و فیلتر آن نیاز باشد. بنابراین، ژنراتورهای دائم کار به سیستم های تمیز کننده هوا ، دمپر هوای سرد و گرم ، فیلترهای هوا و فیلترهای ورودی هوا نیاز دارند.

(3) سرعت چرخش (گردش) دیزل ژنراتور:
ژنراتورهای دائم کار معمولا در سرعت های پایین کار می کنند. به طور معمول، مجموعه های دیزل ژنراتور در 1800 دور برای برق 60 هرتز و 1500 دور در دقیقه برای برق 50 هرتز کار می کنند، اما ژنراتورهای برق دائم کار با ظرفیت های بیشتر طراحی شده اند که در 1200 دور در دقیقه یا حتی 900 دور در دقیقه کار کنند. این به طور قابل توجهی عمر دیزل ژنراتور را افزایش می دهد و هزینه های تعمیر و نگهداری را کاهش می دهد.  دیفرانسیل این مجموعه ژنراتورهای دیزلی گران تر است.

(4) توان خروجی دیزل ژنراتور:
ژنراتورهای دائم کار به طور مداوم 25 تا 100 درصد ظرفیت را برای مدت زمان نامحدود ارائه می دهند. همچنین این ژنراتورها معمولا خروجی ثابتی را ارائه می دهند. در مورد بارهایی که به طور کامل وابسته به تغذیه از ژنراتورهای دیزلی هستند، اغلب احتیاج است که دو ژنراتور یکسان نصب شود. آنها باید به گونه ای نصب شوند که وقتی یکی از ژنراتورها نتواند به کار ادامه دهد به صورت خودکار ژنراتور دومی راه اندازی شود.
ژنراتورهای اضطراری معمولا برای دوره زمانی مشخص شده خروجی های متغیر ارائه می دهند. این ژنراتورها باید به یک سوئیچ انتقال اتوماتیک (برد کنترلی دیزل ژنراتور اضطراری) متصل شوند تا زمانی که برق از منبع برق اصلی قطع شد به طور خودکار ژنراتور اضطراری استارت شود.

کدام ژنراتور برای شما بهتر است - دائم کار، اصلی یا اضطراری؟
قبل از اینکه شما یک دیزل ژنراتور خرید کنید، بسیار مهم است که هدف ژنراتور خود را روشن کنید. گاهی اوقات یک ژنراتور ممکن است فقط برای استفاده در حالت آماده باش طراحی شده باشد. با این حال، اگر قطع برق برای مدت زمان طولانی ادامه یابد ژنراتورهای اضطراری ممکن است پاسخگو نباشند ، لذا سرمایه گذاری اضافی در خرید ژنراتور برق، برای اطمینان از عرضه بدون وقفه برق اضطراری برای مدت زمان طولانی را طلب میکند. اگر شما سعی کنید که ژنراتور اضطراری را برای مدت زمان طولانی تر از ساعت های مجاز روشن کنید، احتمالا منجر به خرابی های مکرر و سوء عملکرد دستگاه خواهد شد. همچنین نوع Portable( سیار) یا ثابت نیز باید در نظر گرفته شود.

اگر مطمئن نیستید که چه نوع ژنراتوری برای برنامه خاص شما مناسب است، امروز با ما تماس بگیرید تا یکی از نمایندگان متخصص ما بتواند وضعیت شما را مورد بررسی قرار دهد و در خرید ژنراتور به شما کمک کند.

جهت آموزش مطالب زیر روی آنها کلیک کنید:

مدار فرمان و قدرت راه اندازی ژنراتور اضطراری

مدار فرمان ژنراتور اضطراری با اولویت برق شهر

برد کنترل دیزل ژنراتور اضطراری

کنترل کننده الکترونیکی ژنراتور اضطراری

آموزش تعمیرات دیزل ژنراتور کلیک

آموزش سرویس و نگهداری دیزل ژنراتور کلیک

آموزش نصب برد کنترلی plc دیزل ژنراتور

طریقه ساخت دیزل ژنراتور

تعمیرات ECU یا کامپیوتر موتور دیزل ژنراتور

تابلو برق کنترلی دیزل ژنراتور یا برق اضطراری

آموزش تعمیرات ژنراتور

آموزش موتور برق

آموزش سرویس و نگهداری دیزل ژنراتور

آموزش تبدیل موتور کامیون به دیزل ژنراتور

طریقه نصب دیزل ژنراتور

با تشکر از مطالعه شما ، شرکت آسان ژنراتور دانیال فعال در زمینه :

به روز رسانی 97/10/15

ndcg Ckvhj,v hqxvhvd nhml ;hv - krai sdl ;ad ,hdvdk' Ckvhj,v hqxvhvd

برچسب ها
_