انبار سایلنت و منبع اگزوز دیزل ژنراتور-شرکت فنی مهندسی آسان ژنراتور دانیال(دانش بنیان)

شرکت فنی مهندسی آسان ژنراتور دانیال(دانش بنیان)

انبار سایلنت و منبع اگزوز دیزل ژنراتور

انبار سایلنت و منبع اگزوز دیزل ژنراتور

طریقه خفه کردن صدای دیزل ژنراتور و اگزوز دیزل ژنراتور-قیمت انبار اگزوز دیزل ژنراتور-انبار اگزوز چیست؟-سازنده منبع اگزوز دیزل-صدا خفه کن دیزل ژنراتور-سایلنسر

- انواع انباره اگزوز دیزل ژنراتور و امتیازات هر کدام :( شرکت آسان ژنراتور سازنده انبارهای اگزوز سایلنت و استاندارد و سازگار با محیط زیست میباشد.)

خفه کننده صدا و انبار اگزوز دیزل ژنراتور موجب کاهش صدای دیزل ژنراتور میشود. وظیفه منبع اگزوز خفه کردن صدای خروجی دیزل ژنراتور میباشد همانگونه که اگر انبار اگزوز خودرو حذف شود صدای وحشتناکی تولید میکند.

 به طور کلی سه نوع انبار اگزوز دیزل ژنراتور وجود دارد:

  1. انبار اگزوز خفه کننده راکتیو یا منعکس شده (Reactive Silencer): این سایلنت کننده دیزل ژنراتور از سه محفظه تشکیل شده است که بوسیله لوله به هم وصل میشوند. که باعث پرش سر و صدای خروجی بین محفظه ها و کاهش صدای خروجی می شود. برای کاهش نویز با فرکانس پایین در حد متوسط استفاده می شود.
  2. منبع اگزوز جذب کننده صدا (Absorptive Silencers): ساخت و ساز داخلی شامل فایبر گلاس یا عایق شیشه ای E است. سر و صدای خروجی از طریق عایق ، خنثی می شود. این روش برای کاهش امواج صوتی با فرکانس بالا استفاده می شود.
  3. انباره اگزوز یا خفه کن ترکیبی (Combination Silencers): از ترکیب دو روش فوق ساخته میشوند. مواد عایق صدا در قسمت جذب کننده صدا نصب میشوند و تمامی فرکانس های خروجی را حذف میکنند.

- منبع اگزوز دیزل ژنراتور سیلندری: اولین طرح های منبع اگزوز بودند. سه روش فوق را میتوان روی آن اجرا کرد. بصورت عمودی و افقی نصب میشوند. مقرون بصرفه ترین روش است (انبار اگزوز ارزان).

- منبع اگزوز دیزل ژنراتور با سطح مقطع کوچک: در انواع مستطیلی بیضی و گرد ساخته میشوند. اندازه و شکل آنها بستگی به محل و فضای نصب دارد. آنها معمولا در دیزل ژنراتورهای دارای کانوپی سایلنت استفاده میشوند.صدا خفه کن ها باید از دستورالعمل های حفاظت آتش نشانی (NFPA) برخوردار باشند.

 منبع اگزوز با سطح مقطع کوچک: در انواع مستطیلی بیضی و گرد

هنگامی که یک ژنراتور در یک محیط قابل اشتعال عمل می کند، باید تغییرات را در سیستم اگزوز انجام داد تا اطمینان حاصل شود که جرقه های تولید شده در فرآیند احتراق به فضای خارج نمی رسد. انبار اگزوزهای حذف کننده جرقه به شکل استوانه ای و رآکتور طراحی و اصلاح شده اند. این باعث می شود که جرقه های کربنی در یک سیلندر جمع آوری شود. محفظه جمع آوری باید به عنوان بخشی از برنامه سرویس و نگهداری تمیز شود.

گازهای خروجی می توانند تا دمای 760 درجه سانتی گراد برسند. این گازها اغلب به اتمسفر منتقل می شوند. صدا خفه كن بازیابی کننده حرارت ، از گرما قبل از انتقال به جو استفاده می کند. این گرما را می توان برای هر سیستمی که نیاز به یک منبع گرمای خارجی (آب گرم) دارد استفاده کرد. برای مشاهده خواص و درجه حرارت اگزوز جدولی در زیر آمده است:

خواص و درجه حرارت اگزوز

- انباری اگزوزهای دیزل ژنراتور دارای سیستم کنترل انتشار (منبع اگزوز فیلتردار):

انباری اگزوزهای دارای سیستم کنترل انتشار-منبع اگزوز فیلتردار-منبع اگزوز دیزل


گازهای کاتالیستی خروجی اگزوز دیزل ژنراتور شامل بسیاری از گازها می شوند. بعضی از گازها بسیار مضر هستند و برخی از آنها مضر نیستند. آژانس حفاظت از محیط زیست (EPA) مقررات اگزوز را برای کاهش انتشار گازهای مضر ارائه می کند.

EPA میزان تولید گازهای گلخانه ای را برای ژنراتورهایی که برق تأمین می کنند، تنظیم می کند. مقررات چهارم فعلی نیاز به استفاده از مبدل کاتالیزوری دارد. مبدل اساسی از یک شبکه لانه زنبوری ساخته شده است که در سیستم اگزوز به طور مستقیم پس از منیفولد خروجی قرار می گیرد. این محل اجازه می دهد تا گاز خروجی در حداکثر دمای مورد نیاز برای عملکرد مناسب باشد.

مقادیر ذرات جامد گاز خروجی نیز در مقررات چهارم قرار دارد. فیلترهای ماده تیتانیوم می توانند برای کاهش میزان بخار اگزوز استفاده شوند. اجزای داخلی فیلتر از مواد سرامیکی ساخته شده است. گاز خروجی از ماده عبور می کند و دوده جمع آوری می شود. منبع اگزوزها همچنین می توانند از یک افزودنی برای کاهش انتشار های مضر استفاده کنند.

همچنین این منبع های اگزوز صدا را تا حد بسیار زیادی کاهش میدهند.

شرکت آسان ژنراتور دانیال تنها تولید کننده این منابع اگزوز میباشد.

سیستم های پیشرفته برای ژنراتورهای اضطراری مهم نیستند.

تولیدات ما:

منبع اگزوز دیزل ژنراتور

مکنبع اگزوز ژنراتور

منبع اگزوز

- میزان صدا برای منبع اگزوز ژنراتور

امتیاز صدا برای منبع اگزوز ژنراتور

شدت صدا منتشر شده از یک سیستم اگزوز در واحد دسی بل (dB) اندازه گیری می شود. dB یک واحد اندازه گیری است که برای بیان یک رابطه  در مقیاس لگاریتمی نشان داده می شود. Decibel A Weighted) dBA) واحد اندازه گیری است که برای تقریب پاسخ شنوایی انسان به صدا استفاده می شود. 

در رتبه بندی روزهای اول انبار اگزوز ، چهار درجه پایه وجود داشت. طبقه بندی صنعتی، تجاری، مسکونی و بیمارستان، در استانداردهای تولید صدا خفه کن بود. در طول این دوره، میزان کاهش صدا برای درجه بندی بین تولید کنندگان متفاوت بود. انجمن سیستم های تولید برق (EGSA) یک راهنمای ارزیابی ایجاد کرد که رتبه بندی های صدا خفه کن را برای هر سازنده متعلق به انجمن فراهم می کند. 

رتبه بندی های معمول عبارتند از:

درجه صنعتی - کاهش نویز خروجی از 15 تا 20 دسی بل
کلاس مسکونی - کاهش نویز خروجی از 20 تا 25 دسی بل
درجه بحرانی - کاهش نویز خروجی از 25 تا 32 دسی بل
درجه فوق العاده بحرانی - کاهش سر و صدای خروجی 30 تا 38 دسی بل
بیمارستان - کاهش نویز اگزوز 35 تا 42 دسی بل
بیمارستان Plus Grade - کاهش نویز خروجی از 35 تا 50 دسی بل
درجه حداکثر - کاهش سر و صدای خروجی از 40 تا 55 دسی بل
Super Extreme (درجه بینهایت) - کاهش سر و صدای خروجی از 45 تا 60 دسی بل
هر نوع صدا خفه کن ممکن است در همه درجات تولید نشود. هر سازنده ، سبک های مختلف را در درجه های مختلف تولید می کند. هزینه تولید سبک و قابلیت های فیزیکی صدا خفه کن در دسترس بودن کلاس دیکته می کند

تاثیر اگزوز در مصرف سوخت :

مسلما اگزوز نا مناسب و یا کثیف راندمان موتور را کاهش میدهد.

منبع اگزوزهای دارای فیلتر باید حداقل سالی یکبار(بسته به مصرف) و یا در کاربردهای امرجنسی چند سال یکبار تعویض گردند.

منبع اگزوز استیل - انباره اگزوز

جهت آموزش مطالب زیر روی آنها کلید کنید:

آموزش تعمیرات دیزل ژنراتور کلیک

آموزش سرویس و نگهداری دیزل ژنراتور کلیک

آموزش نصب برد کنترلی plc دیزل ژنراتور

طریقه ساخت دیزل ژنراتور

تعمیرات ECU یا کامپیوتر موتور دیزل ژنراتور

تابلو برق کنترلی دیزل ژنراتور یا برق اضطراری

آموزش تعمیرات ژنراتور

آموزش موتور برق

آموزش سرویس و نگهداری دیزل ژنراتور

آموزش تبدیل موتور کامیون به دیزل ژنراتور

طریقه نصب دیزل ژنراتور

با تشکر از مطالعه شما ، شرکت آسان ژنراتور دانیال فعال در زمینه :

به روز رسانی 98/5/27

hkfhv h'c,c lkfu h'c,c ndcg Ckvhj,v