گاورنر governor-شرکت فنی مهندسی آسان ژنراتور دانیال(دانش بنیان)

شرکت فنی مهندسی آسان ژنراتور دانیال(دانش بنیان)

گاورنر governor

گاورنر governor- رگولاتور سرعت speed regulator- رگولاتور دور موتور -

گاورنر یا رگولاتور سرعت (speed regulator) وسیله ای جهت کنترل دور دیزل ژنراتو میباشد. گاورنر در انواع و برندهای مختلف وجود دارد.از جمله گاورنر ولوو ، گاورنر کمنز ، گاورنر gac را می توان نام برد. 

عملکرد گاورنر یا رگولاتور سرعت (speed regulator) به این صورت است که با فرمان به اکچویتور یا دریچه سوخت ، دور دیزل ژنراتو را کنترل میکند.

جهت اطلاعات بیشتر و یا طریقه نصب آنها به سربرگ آموزش  یا پایین صفحه مراجعه نمایید.

جهت سفارش و قیمت محصول با شماره های شرکت تماس بگیرید. 

انواع گاورنر دیزل ژنراتور:

گاورنر دیزل ژنراتور کمنز CUMMINS:گاورنر دیزل ژنراتور کمنز CUMMINSگاورنر دیزل ژنراتور کمنز CUMMINS:گاورنر دیزل ژنراتور کمنز CUMMINSگاورنر دیزل ژنراتور کمنز CUMMINS

گاورنر دیزل ژنراتور مدل وودوارد WOODWARD: گاورنر دیزل ژنراتور مدل وودوارد WOODWARDگاورنر دیزل ژنراتور مدل وودوارد WOODWARDگاورنر دیزل ژنراتور مدل وودوارد WOODWARDگاورنر دیزل ژنراتور مدل وودوارد WOODWARDگاورنر دیزل ژنراتور مدل وودوارد WOODWARD

گاورنرهای GAC جهت کنترل دور یک دستگاه دیزل ژنراتورگاورنرهای GAC جهت کنترل دور یک دستگاه دیزل ژنراتور

گاورنر GAC مدل ESD5500: گاورنر GAC مدل ESD5500

این نوع گاورنر معروف ترین و پر مصرف ترین نوع در ایران است زیرا به اکثر دیزل ژنراتورها متصل میگردد. این نوع گاورنرها در سه نوع امریکایی ، چینی و ایرانی به ترتیب کیفیت و قیمت تولید میشوند. نوع تقلبی یا ایرانی آن پر رنگ تر از نوع چینی و اصلیست.

گاورنر GAC مدل ESD1000:

گاورنر GAC مدل ESD1000

گاورنر GAC مدل ESD2100:گاورنر GAC مدل ESD2100 

گاورنر GAC مدل ESD2200: گاورنر GAC مدل ESD2200 

گاورنر GAC مدل ESD2300: گاورنر GAC مدل ESD2300

گاورنر GAC مدل ESD5200:گاورنر GAC مدل ESD5200

گاورنر GAC مدل ESD5100:گاورنر GAC مدل ESD5100 

گاورنر GAC مدل ESD2400: گاورنر GAC مدل ESD2400

گاورنر GAC مدل ESD5300: گاورنر GAC مدل ESD5300

گاورنر GAC مدل ESD5400:گاورنر GAC مدل ESD5400

گاورنرهای دیجیتالی GAC:گاورنرهای دیجیتالی GAC

این بردها در اصل با اتصال به ECU ، میزان مصرف موتور را کنترل میکنند و موتور را در برابر دور زیاد حفاظت میکنند و قابل برنامه ریزی بصورت دستی میباشند.

گاورنر دیجیتالی SDG700 و SDG800: گاورنر دیجیتالی SDG700 و SDG800گاورنر دیجیتالی SDG700 و SDG800

گاورنر دیجیتالی SDG700 و SDG800 مخصوص کامیون و کشتی:گاورنر دیجیتالی SDG700 و SDG800

گاورنر دیجیتالی LCC109  و LCC200 و LCC300 و LCE275 و LCC100B مخصوص لوکوموتیو و قطار:گاورنر دیجیتالی LCC109  و LCC200 و LCC300 و LCE275 و LCC100B مخصوص لوکوموتیو و قطارگاورنر دیجیتالی LCC109  و LCC200 و LCC300 و LCE275 و LCC100B مخصوص لوکوموتیو و قطار

گاورنرهای کنترلی جانبی دیگر GAC برای سنکرون پارالل کردن اتوماتیک و کنترل توان:گاورنرهای کنترلی جانبی دیگر GAC برای سنکرون پارالل کردن اتوماتیک و کنترل توان

ماژول مدل LSM100:ماژول سنکرون مدل LSM100

ماژول مدل SYC6714:ماژول سنکرون مدل SYC6714

ماژول مدل LSM672:ماژول سنکرون مدل LSM672

ماژول مدل PRC100A:ماژول سنکرون مدل PRC100A

ماژول مدل LSM201:ماژول سنکرون مدل LSM201

ماژول مدل EAM:گاورنرهای سری EAM

ماژولهای مدل ssw674 & rsc671 & ssw675 & ssw676

ماژولهای گاورنر مدل ssw674 & rsc671 & ssw675 & ssw676

 گاورنر موتورهای دوگانه سوز dfm100 گاورنر موتورهای دوگانه سوز dfm100

طریقه اتصال آن در شکل بالا آمده است. یک نمونه نصب آن(کاترپیلار 3306t دوگانه سوز): طریقه اتصال آن در شکل بالا آمده است. یک نمونه نصب آن(کاترپیلار 3306t دوگانه سوز)

کنترلر سرعت ، موتور و جعبه دنده GAC مدل EGS1016: کنترلر سرعت ، موتور و جعبه دنده GAC مدل EGS1016

خفه کننده دود خروجی دیزل ژنراتور GAC مدل SLM100: خفه کننده دود خروجی دیزل ژنراتور GAC مدل SLM100

کنترلر چند موتور کشتی با یک جعبه دنده GAC مدل EGS1020: کنترلر چند موتور کشتی با یک جعبه دنده GAC مدل EGS1020

 

بردهای کنترلی دیزل ژنراتور ساخت شرکت GAC امریکا:

برد کنترلی دیزل ژنراتور GAC مدل igc700 (گاورنر و حفاظت کننده موتور):

برد کنترلی دیزل ژنراتور GAC مدل igc700

بردهای کنترلی دیزل ژنراتور GAC مدل CRM05 , CRM10 , CRM20 :بردهای کنترلی دیزل ژنراتور GAC مدل CRM05 , CRM10 , CRM20

گاورنرهای مکانیکی وودوارد WOODWARD:گاورنرهای مکانیکی وودوارد WOODWARDگاورنرهای مکانیکی وودوارد WOODWARDگاورنرهای مکانیکی وودوارد WOODWARDگاورنرهای مکانیکی وودوارد WOODWARD

گاورنرهای مکانیکی مارک وودوارد

UG8 , TG17 , PGPA T EG-3P , EG-R UG8L , TG13 , PGPL , PGA , UG45

گاورنر مکانیکی هیزمان (HEIZMAN)

آموزش:

گاورنر یا رگولاتور سرعت (speed regulator) وسیله ای جهت کنترل دور دیزل ژنراتور بوسیله اکچویتور میباشد. گاورنر در انواع و برندهای مختلف وجود دارد از جمله گاورنر ولوو ، گاورنر کمنز ،  گاورنر gac و گاورنرهای چینی باکیفیت متوسط و گاورنرهای ایرانی با کیفیت پایین را می توان نام برد. بهترین مارک گاورنر را شرکت وودوارد (WOODWARD) تولید میکند که شرکت آسان ژنراتور وارد کننده این گاورنرها میباشد.

گاورنر به اکچویتور فرمان می دهد که سوخت رسانی  دیزل ژنراتور را با توجه به میزان بار خروجی کم یا زیاد کند تا دور دیزل ژنراتور ، روی 1500 دور بر دقیقه ثابت بماند. 

گاورنرها به ۳ دسته تقسیم می‌شوند:

گاورنرهای مکانیکی بر روی موتور دیزل ژنراتور نصب می باشند و بوسیله یک اهرم شیر گاز موجود بر روی پمپ انژکتور دیزل ژنراتور را کنترل مینمایند. گاورنر های الکترو مکانیکی تلفیقی از گاورنرهای الکتریکی و مکانیکی هستند که بوسیله گاورنر الکترونیکی گاز مکانیکی دیزل ژنراتور ، بوسیله یک اکچویتور کنترل می گردد.

کاربرد گاورنر در صنعت موتورهای دیزلی ، بنزینی ، نیروگاههای بخار و برقی آبی و راکتورهای هسته ای است.

معنی لفظی گاورنر : گاورنر محرکی است که میزان اتقال ماده یا شاره مولد یا ذخیره کننده انرژی ، به درون محفظه احتراق یا محفظه توربین یا محفظه رکتور هسته ای را کنترل میکند و در نتیجه ، تولید توان یا میزان تبدیل توان ، تغییر کرده ، به کنترل ما در می آید. گاورنر ممکن است برای کنترل سرعت موتورهای دیزلی دور ثابت و متغیر یا سرعت گردش توربین نیروگاه برقی آبی یا در آسانسور استفاده شود.

گاورنر مکانیکی: از تعدادی چرخ دنده ، هرزگرد ، وزنه ، تسمه های کوچک و یا زنجیرهای کوچک تشکیل میشود و کاملا مکانیکی است. ممکن است یک نواره ترمو استاتیک نیز به عنوان ورودی در آن به کار رفته باشد تا مثلا دمای یک کوره را کنترل کند. همچنین ورودی جبران کننده دستی نیز دارد و کاربر با چرخاندن یک پیچ ، مقدار خروجی یا بازه خروجی را تعیین میکند. این گاورنرها قدیمی بوده و دقت و سرعت کمی دارند. بعلاوه قابلیت کنترل از راه دور را ندارند.

گاورنر هیدرومکانیکی: این گاورنر علاوه بر چرخ دنده ، هرزگرد و وزنه دارای سیلندر و پیستون ، لوله و مسیرهای هیدرولیک نیز هست. در نهایت پردازش انجام شده با چرخ دنده ها ، وزنه ، زنجیر و تسمه که معمولا داخل یک جعبه ریخته گری شده هستند ، به یک پیستون که داخل سیلندر است منتقل و پیستون نیرو را به نیروی هیدرولیک تبدیل کرده و به محلی دورتر ، که ممکن است انژکتور یا عملگر دیگری باشد ، منتقل شده و تولید توان یا میزان تبدیل انرژی از صورتی به صورت دیگر را تغییر میدهد. معمولا این نوع گاورنر حجم زیادی دارد و برای کنترل موتورهای بزرگ دیزلی یا نیروگاههای برق آبی استفاده میشود چرا که مثلا در نیروگاه برق آبی برای جابجا کردن دروازه های ورود آب پشت سد که فشار زیادی پشت آن است نیروی زیادی لازم است که از نیروی هیدرولیک این گاورنر استفاده میشود تا دروازه های ورود آب به توربین گردنده نیروگاه ، به اندازه ای که فرکانس هدف را تامین کند جابجا شده و میزان ورود آب به ورودی توربین ، کنترل شود. همچنین از این گاورنر در دیزل کشنده قطار استفاده میشود تا دور موتور رابه  کنترل راننده در بیاورد. این گاورنرها قابلیت کنترل از راه دور را دارند که در این فاصله از لوله های هیدرولیک یا پنوماتیک استفاده میشود.مزیت گاورنر هیدرولیکی قدرت آن است و عیب گاورنر هیدرومکانیکی سرعت پایین آن است.

گاورنر الکترومکانیکی: گاورنر الکترومکانیکی میتواند بسیار کوچکتر و با سرعت بالاتر نسبت به دو مدل قبلی ساخته شود. دارای دو قسمت الکتریکی و مکانیکی است. مکانیکی آن ممکن است چرخ دنده ماردن یا حلزونی و یا جعبه دنده افزاینده نیرو و یا یک فنر و اهرم ساده باشد. قسمت الکتریکی یا یک الکترو موتور است یا یک سیم پیچ تولید کننده میدان مغناطیسی. در نوع الکتروموتوری ممکن است الکتروموتور DC یا AC و یا از نوع STEPPER MOTOR باشد. بدیهیست کنترل نوع اول که دارای یک الکترو موتور ساده است راحت تر از نوع استپ موتور دار آن است. چرا که نوع استپ موتور دار آن نیازمند یک درایو الکترونیکی برای استپ موتور نیز هست. در عوض نوع دارای الکترو موتور AC یا DC فاقد دقت به اندازه نوع استپ موتوری است. نوع فنر اهرمی نیز موجود است. یعنی هسته یک سیم پیچ متحرک طوری طراحی شده که یک فنر حلقوی یا فشاری آن را در جایگاه اولیه نگه میدارد. به هسته ، یک اهرم افزایش دهنده نیرو یا افزایش دهنده سرعت و مسافت(بسته به محل تکیه گاه اهرم مذکور) متصل است. سوی دیگر اهرم ، خروجی این گاورنر است که به محل کنترل کننده میزان تبدیل توان یا تولید توان مثل انژکتور یا شیر سوخت خاص متصل است. وقتی جریانی از سیم پیچ عبور دهیم ، فنر شارژ شده و اهرم حرکت میکند و نیرویش به به انژکتور یا شیر سوخت خاص متصل است.به این اتصالات مکانیکی ، از این نوع گاورنر تا محل انژکتور ، اکچویتور (ACTUATOR) یا محرک گفته شده است.در حالی که عوام میپندارند که اکچویتور همان گاورنر است. این نوع گاورنر ، طرح ساده ای دارد. هرچند کنترل جریان سیم پیچ آن ، مدار الکترونیکی پیچیده ای دارد. بطور کلی در این نوع گاورنر ، نیروی الکتریکی که میتواند از فاصله بسیار دورتر از محل انتقال دهنده نیرو یا تبدیل کننده نیرو ، یعنی موتور دیزل یا توربین نیروگاه فراهم شود به نیروی مکانیکی تبدیل میشود. هم در نوع موتوردار و هم در سیم پیج دار.

طریقه نصب گاورنر دیزل ژنراتور جگونه است؟آموزش گاورنر دیزل ژنراتور  - طریقه سیم کشی گاورنر دیزل ژنراتور  - نقشه گاورنر دیزل ژنراتور - wiring diagram governor

سعی کنید گاورنر را بر روی دیزل ژنراتور نصب نکنید و روی تابلوی برق دیزل ژنراتور نصب کنید تا لرزش دیزل ژنراتور مقادیر تنظیم شده پتانسیومترهای گاورنر دیزل ژنراتور را به مرور زمان بهم نریزد.

گاورنر اگر برقدار شود عمل میکند لذا باید موقع راه اندازی یا چند ثانیه قبل از راه اندازی دیزل ژنراتور برقدار شود و پس از استارت زدن با دریافت سیگنال از مگنت پیکاپ شروع  به حرکت دادن اهرم گاز یا اکچویتور میشود.

طریقه سیم کشی گاورنر به این صورت است که یک ورودی مثبت و منفی دارد که تغذیه دستگاه میباشد و دو ورودی مگنت پیکاپ دارد که به سنسور دور سنج نصب شده بر روی دنده فلایویل موتور متصل میشود و دو خروجی اکچویتور دارد که مستقیما به اکچویتور دیزل ژنراتور متصل میشود.آموزش گاورنر دیزل ژنراتور  - طریقه سیم کشی گاورنر دیزل ژنراتور wiring diagram governorآموزش گاورنر دیزل ژنراتور  - طریقه سیم کشی گاورنر دیزل ژنراتور wiring diagram governorآموزش گاورنر دیزل ژنراتور  - طریقه سیم کشی گاورنر دیزل ژنراتور wiring diagram governor

تنظیم گاورنر الکترونیک آنالوگ بروی دیزل ژنراتور:

گاورنرهای الکترونیکی دارای تنظیم اولیه کارخانه سازنده می باشد ولی از آنجایی که این گاورنرها برروی عمده موتورهای دیزل ژنراتور نصب می باشد باید سیستم گاورنر را با دیزل ژنراتور انطباق داد. جهت تنظیم گاورنر بعد از سیم کشی بسیار مراقب باشید چرا که بد تنظیم کردن آن به موتور و متعلقات آن آسیب میرساند. میتوانید این کار را به ما بسپارید.

عملکرد و تنظیمات تمامی گاورنرها شبیه هم می باشد.

در زیر کاتالوگ گاورنرهای مختلف جهت استفاده عموم قرار داده شده است.

با تشکر از مطالعه شما ، شرکت آسان ژنراتور دانیال فعال در زمینه :

به روز رسانی 97/11/9

'h,vkv h;],dj,v ndcg Ckvhj,v